fbpx

Eğitim

 • Başlangıç Tarihi 02/10/2021
 • Başlangıç Zamanı 12:00
 • Bitiş Tarihi 02/10/2021
 • Bitiş Zamanı 16:00
 • Bu eğitim Psikoloji Arşiv & Bi’Şey Akademi birlikteliğinde düzenlenmektedir.

Rehabilitasyon Merkezi Psikoloğu: Mesleki Beceri Eğitimi, 2. dönem eğitimi ile karşınızda.

Rehabilitasyon Merkezi Psikoloğu: Mesleki Beceri Eğitimi, pek çok yeni mezunun çalıştığı rehabilitasyon merkezlerinin mesleki doyum açısından aslında bizleri mutlu edebileceğini göstermek istemektedir. Rehabilitasyon merkezlerinde psikologlar; bilişsel beceri, sosyal beceri, psikolojik destek gibi alanımıza özgü başlıklarda hizmet verebilmektedir. Ancak görev sorumlulukların tam olarak bilinmemesi, rehabilitasyon alanına dair uygulamalı bilgiyi okullarımızda almıyor olmamız alan dışı görevlendirme ya da mutsuz iş yaşamına sebep olabilmektedir.

Önemli bir istihdam alanı olan rehabilitasyon merkezlerine dair teknik ve uygulamalı pek çok bilgiyi anlatmayı hedefleyen bu eğitimin bir başka amacı da her psikoloğun gerçekleştirebileceği bilişsel ve sosyal çalışmaları katılımcılara öğretmektir. Bu sayede rehabilitasyon merkezinde çalışmaya başlayan psikoloğun bir alet çantasının olması ve tedirginlik hissetmemesi hedeflenmektedir.

Bu eğitimin ortaya çıkışında; okulda teorik olarak verilen bilginin iş görüşmelerinde yeterli olamaması ve bu alanda çalışma fikrinin mezunları tedirgin etmesi etkin olmuştur. Ayrıca eğitim sonrası verilecek katılım belgesi ve referans ile sıklıkla şikayet edilen maaş hususunda bir iyileştirme yaratabilmek amaçlanmaktadır.

*Rehabilitasyon Merkezi Psikoloğu: Mesleki Beceri Eğitimi, Psikolog Selin Cennet Gülmez tarafından 2 Ekim Cumartesi saat 12.00-16.00 tarihinde Zoom üzerinden 3 oturum şeklinde canlı olarak gerçekleştirilecektir.

Bu eğitimin sonunda psikolog adaylarının ve yeni mezun psikologların;

 1. Rehabilitasyon merkezi işleyişine,
 2. Tanı gruplarına,
 3. Değerlendirme süreçlerine,
 4. İlgili yönetmelik ve yasalara,
 5. Hak ve sorumluluklarına,
 6. Gerekli psikoloji bilgisine,
 7. İhtiyacı olabilecek eğitim ve materyallere hakim olması beklenmektedir.

Birinci Oturum

 • Rehabilitasyon Merkezlerinde Psikoloğun Görevleri
 • Bilinmesi Gereken Yönetmelik ve Yasal Hususlar
 • Rehabilitasyon Psikoloğunun Alet Çantası
  • Çalışmak İçin Gerekli Olabilecek Belge ve Eğitimler
  • Rehabilitasyon Kavramları: Okulda Öğrenmediklerimiz (KDF,PKT ve diğerleri)
  • Değerlendirme Süreci ve Örneklendirme (Kaba Değerlendirme Formu)
  • Rehabilitasyon Merkezi Otomasyonları
  • Birincil Önem Taşıyan Psikoloji Başlıkları
  • Yönlendirme ve uzman seçimi

İkinci Oturum

 • Eğitim ve Materyal Önerileri (Tanı Gruplarına Özel)
 • Bilişsel Beceri Materyalleri Paylaşımı ve Kullanma Kılavuzu
 • Paylaşıma Sunulan Materyallerin Uygulamalı Gösterimi

 Üçüncü Oturum

 • Serbest Soru Cevap Oturumu (Deneyim aktarımı)

Son oturum olan soru cevap oturumu, eğitmenin kişisel deneyimlerini anlatmasının yanı sıra madden ve manen suistimal edilmenin önüne geçmek adına eğitime sonradan eklenmiştir. Bu oturumda maaştan personeller arası hiyerarşiye, görev tanımının dışına çıkılmasından veli seminerlerine dek pek çok şeyin konuşulması planlanmaktadır. Gelen tüm sorular yanıtlanacaktır.

Rehabilitasyon Merkezi Psikoloğu Eğitimi‘ne kimler katılabilir?

Psikoloji bölümü öğrencileri ve psikologlar katılabilir.

Ücret: 150 TL

Not: Yer Alan Materyaller PDF Olarak Paylaşılacaktır. Eğitim, Zoom Meeting üzerinden gerçekleştirilecektir.

*Herhangi bir bilgi vermeden eğitime katılmayanlar eğitim haklarını yitireceklerdir. Bu nedenle eğitim gününe kadar katılamayacağınızı bildirmeniz gerekmektedir.

*Psikoloji Arşiv & Bi’Şey Akademi, eğitime başvuran kişilerin başvurusunu reddetme hakkına sahiptir.

*Psikoloji Arşiv & Bi’Şey Akademi, site ve site uzantılarında mevcut her tür koşulu ve bilgiyi önceden herhangi bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklikler sitede yayım anında yürürlüğe girer.

Eğitim toplam 4 saat ve 3 oturumdan oluşmak üzere planlanmıştır. Katılımcı sorularına bağlı olarak süre uzayabilir. Planlama yaparken eğitim gününü +2 saat boş bırakmanızı tavsiye ederiz.

*Eğitim satın alındıktan sonra Psikoloji Arşiv & Bi’Şey Akademi, katılımcıların lisans kimliğini doğrulamak adına katılımcılara mail yoluyla onam formu iletecektir. Onam formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi sonrasında satın alım onaylanarak ders içerikleri tarafınıza iletilecektir. Psikoloji lisans öğrencisi ya da Psikolog olmayan katılımcıların işlemleri onaylanmayacaktır.