fbpx

Eğitim

  • Başlangıç Tarihi 16/05/2022
  • Başlangıç Zamanı 20:00
  • Bitiş Tarihi 25/05/2022
  • Bitiş Zamanı 22:30
  • Konum Zoom

Bi’Şey Akademi olarak 2.sini 23-25-27-29 Mayıs 2022 tarihlerinde Psikolog Şengül Yeniay ile Zoom üzerinden gerçekleştireceğimiz “SPSS” eğitimimiz ile karşınızdayız!

SPSS Eğitimi Katılım Formu İçin Tıklayın!

Eğitim 23-25-27-29 Mayıs günleri Zoom platformu üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

*Eğitimimiz herkesin katılımına açık ve kontenjan sınırlıdır.

 

*Etkinliğe katılımınız sonucunda “Katılım Belgesi” verilecektir, etkinlik bittikten sonra katılım belgesi sizlere mail yoluyla gönderilecektir.

*Eğitimin sonunda E-devlet sertifikası talep eden katılımcılar için sınav yapılacaktır.

Eğitim İçeriği:

Bi’Şey Akademi Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri ve Temel Düzey Bilgisayar Uygulamalı İstatistik Programı (SPSS) Eğitimi kapsamında sosyal bilimlerde sıklıkla kullanılan ve aynı zamanda genel araştırma prensiplerinden olan Bağımlı değişken (DV), Bağımsız Değişken (IV); Hipotezler: Tek uçlu, Çift uçlu; İstatistiksel Yöntemler: Betimsel (Descriptive), Vardamsal (Çıkarsamalı-Inferential) kavramlarına değinilecektir.

Aynı zamanda sosyal bilimlerde özellikle kullanılan Ölçek türleri: Sınıflayıcı (Nominal), Sıralayıcı (Ordinal), Eşit Aralıklı (Interval), Oranlı (Ratio) kavramlarından bahsedilirken istatistiksel Normal Dağılım; Parametrik Olan Yöntemler, Parametrik Olmayan Yöntemler(Non-Parametrik); Çarpıklık (Skewness), Basıklık (Kurtosis) kavramları teorik ve uygulamalı olarak incelenecektir.

Spss ile ve teorik olarak Korelasyon, İlişkisellik, İlişki Dereceleri, Pearson , Spearman; Regresyon analizleri incelenirken hem teorik bilgi ile pekiştirme yapılırken spss ile yapılacak olan analizler ve ödevler ile de konuların anlaşılması için destekleyici çalışmalar olacaktır.

Ücret:

Erken kayıt dönemine özel 22.04.22 (Erken kayıt dönemi sona ermiştir.) tarihine kadar 4 gün boyunca gerçekleştirilecek eğitimin toplam ücreti (Sertifikasız) 175 TL yerine 150 TL, sertifika talebinin eklendiği ücret 300 TL yerine 250 TL olarak belirlenmiştir.

Psikolog Şengül Yeniay kimdir? Eğitmen Bilgisi İçin Tıklayın!