fbpx

Eğitim

  • Başlangıç Tarihi 15/03/2022
  • Başlangıç Zamanı 19:30
  • Bitiş Tarihi 21/03/2022
  • Bitiş Zamanı 22:00
  • Konum Zoom

Bi’Şey Akademi olarak 15- 17- 19- 21 Mart tarihlerinde Psikolog Şengül Yeniay ile Zoom üzerinden gerçekleştireceğimiz “SPSS” eğitimimiz ile karşınızdayız!

SPSS Eğitimi Katılım Formu İçin Tıklayın!

Eğitim 15- 17- 19- 21 Mart Perşembe günleri Zoom platformu üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

*Eğitimimiz herkesin katılımına açık ve kontenjan sınırlıdır.


*Etkinliğe katılımınız sonucunda “Katılım Belgesi” verilecektir, etkinlik bittikten sonra katılım belgesi sizlere mail yoluyla gönderilecektir.

Eğitim İçeriği:

Bi’Şey Akademi Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri ve Temel Düzey Bilgisayar Uygulamalı İstatistik Programı (SPSS) Eğitimi kapsamında sosyal bilimlerde sıklıkla kullanılan ve aynı zamanda genel araştırma prensiplerinden olan Bağımlı değişken (DV), Bağımsız Değişken (IV); Hipotezler: Tek uçlu, Çift uçlu; İstatistiksel Yöntemler: Betimsel (Descriptive), Vardamsal (Çıkarsamalı-Inferential) kavramlarına değinilecektir.

Aynı zamanda sosyal bilimlerde özellikle kullanılan Ölçek türleri: Sınıflayıcı (Nominal), Sıralayıcı (Ordinal), Eşit Aralıklı (Interval), Oranlı (Ratio) kavramlarından bahsedilirken istatistiksel Normal Dağılım; Parametrik Olan Yöntemler, Parametrik Olmayan Yöntemler(Non-Parametrik); Çarpıklık (Skewness), Basıklık (Kurtosis) kavramları teorik ve uygulamalı olarak incelenecektir.

Spss ile ve teorik olarak Korelasyon, İlişkisellik, İlişki Dereceleri, Pearson , Spearman; Regresyon analizleri incelenirken hem teorik bilgi ile pekiştirme yapılırken spss ile yapılacak olan analizler ve ödevler ile de konuların anlaşılması için destekleyici çalışmalar olacaktır.

Ücret:

4 gün boyunca gerçekleştirilecek eğitimin toplam fiyatı 200 TL olarak belirlenmiştir.

Psikolog Şengül Yeniay kimdir? Eğitmen Bilgisi İçin Tıklayın!