fbpx

Eğitim

  • Başlangıç Tarihi 11/05/2022
  • Başlangıç Zamanı 20:00
  • Bitiş Tarihi 11/05/2022
  • Bitiş Zamanı 22:00
  • Konum Zoom

Bi’Şey Akademi olarak 11 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00’de Uzman Psikolog Senem Eke ile Zoom üzerinden online olarak gerçekleştireceğimiz “Yemek Atomu Atölyesi”  ile karşınızdayız!

Yemek Atomu Atölyesine Katılım Formu İçin Tıklayın!

Yemek Atomu Atölyesi

Yaşam tarzımızla beslenme tarzımız arasındaki benzerliğe vurgu yapan atölye; besinler, duygular ve yaşam üçgeni arasındaki bağı keşfetmek isteyenler için tasarlanmıştır. Beslenme problemlerine farklı bir bakış açısı sunar.  Yaşamla kurulan ilişkinin beslenmemizi nasıl etkilediğine dair farkındalık yaratmak hedeflenir.

Atölyenin yaklaşık 2- 2.5 saat sürmesi beklenmektedir.

Kimler katılabilir?

Beslenme problemleri üzerine çalışan öğrenci veya mezun psikologlar, psikolojik danışmanlar, diyetisyenler ve kendi yemek atomunu merak eden herkes katılabilir.

Atölyenin kontenjanı sınırlıdır.

Uzman Psikolog Senem Eke Kimdir?

1979 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümündeki lisansını tamamladıktan sonra 2003 yılında “Farklı mesleklerde çalışanların ölüm kaygılarının karşılaştırılması” adlı tezle Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Uzun bir eğitim sürecini tamamladıktan sonra 2016 yılında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde “Hipertansiyon Hastalarının Duygu Eşi (Emotional Double) Kullanılarak Psikodrama Yöntemiyle Tedavisi” konulu teziyle mezun olarak “Psikodrama Grup Terapisti” ünvanını almıştır.

Psikodrama eğitimci eğitimine devam etmektedir. 2014 yılından bu yana bilimsel bir araştırma kapsamında kendi geliştirdiği Psikodiyet Programını uygulamaktadır. Psikodiyet alanının gelişmesinde öncülük yaparak çeşitli kurum ve kuruluşlarda birçok diyetisyen ve psikoloğa seminerler ve eğitimler vermektedir. 2018 yılında “Psikodiyet-Bir Grup Terapisi Hikayesi/Ruhunuz Neden Aç?” 2020 yılında da “Psikodiyet-Bedenini Sev Ruhunu Besle” adlı kitapları yayınlanmıştır. Hem bireysel terapi hem de grup terapisi alanındaki çalışmalarına Psikodiyet Akademi’de devam etmektedir.

Yemek Atomu Atölyesine Katılım Formu İçin Tıklayın!

Atölye gereklilikleri

İnteraktif bir çalışma olacağı için kameraların açık olması zorunludur.

Çalışma esnasında kullanılacak materyalleri çalışmadan önce hazırlamanız önerilmektedir. Bu, çalışmadan en yüksek verimi almanızı sağlayacaktır.

  • 3 adet şal/kumaş parçası ya da benzeri materyal
  • A4 kağıt
  • Renkli kalemler

Atölye Ücreti: 100 TL

Yemek Atomu Atölyesine Katılım Formu İçin Tıklayın!